Апарати-верстати використовуються при доставці кріпильних пристроїв для встановлення вітрила та підйому вантажів. Такелаж також популярний для підйому та переміщення вантажу на висоту. Підйомні конструкції особливо міцні, оскільки більшість деталей виготовлені зі сталі.

Кабелі

Отже, що таке Такелаж – це загальне позначення всіх світильників канатів, кабелів, ланцюгів тощо, які застосовуються для кріплення щогли, управління вітрилами, переміщення вантажу, підйому сигнального обладнання тощо.
Підйомний механізм застосовувався ще до розвитку суднобудування. Єгипетські піраміди були побудовані з їх допомогою. Такельні пристрої застосовуються для установки, демонтажу та переміщення великих вантажів та промислового обладнання. Єдине, що змінилося з ходом такелажу – це розвиток електричних механізмів та гідравлічних пристроїв, які дозволили менше використовувати фізичну силу людини. Роль людини зводилася до здатності керувати обладнанням, до якого кріпляться такелажні пристрої.

Комутація

Переміщення вантажу може бути важким, якщо воно відбувається в обмежених місцях або на великих висотах. Для виконання висотних робіт необхідні спеціальні системи кріплення та такелажне обладнання.

Через велике навантаження на обладнання та високі вимоги безпеки, все, що використовується для підйому та доставки вантажу, повинно бути надійним та міцним. Від дотримання цих вимог залежить не тільки безпека обладнання, але й безпека обслуговуючого персоналу та працівників, які виконують такелажні роботи.

Однією з найкращих модифікацій сучасних такелажів є обрешітки. Підйомний ремінь призначений для перевезення загального вантажу людиною на різних відстанях. Конструкція ременя дозволяє розподілити центр ваги по надширокі площі та полегшити тягар його власника.

Ремінь ремінця носить навантажувач, а вбудовані регулятори дозволяють адаптувати довжину ремінця до розмірів портативного елемента. Можна застосувати підйомні ремені для перенесення ваги до 200 кг.

Найбільш поширені засоби такелажу:

  • такелажні кронштейни омега-форми, використовуються для з’єднання підйомного пристрою (мотузки, троса тощо) і вантажу;
  • вантажопіднімальний та з’єднувальні ланки, застосовуються для з’єднання елементів захоплення або при виробництві стропів;
  • сталеві кабелі, які витримують великі навантаження, перепади напруги та температури;
  • стропи – це мотузка або ланцюжок. Вони особливо підходять для підйому вантажів за допомогою спеціальних петель, кілець або інших захватних елементів;
  • кріплення. До них відносяться кріпильні ремені та кріпильні ланцюги. Вони використовуються для закріплення вантажу при переміщенні його в просторі;
  • сталеві затискачі для мотузки, які використовуються для з’єднання двох кінців кабелю або для створення петлі на кінці;
  • гачки для швидкого з’єднання вантажу з краном або іншим транспортером.