У кожному місті ми рано чи пізно спостерігаємо картину будови масштабних конструкцій, які призначені для виступів. Для разових виступів організатори беруть конструкцію напрокат, але якщо виступи плануються регулярні, то краще купити готову сцену у спеціалізованих компаній. Всі елементи готової сцени збираються досвідченими професіоналами, щоб уникнути зламання різного характеру і забезпечити стійкість, безпеку для навколишньої. Сцени можуть бути абсолютно різними – виконані в різних виконаннях, різного розміру, все за бажанням клієнта. Можливий індивідуальний підхід до оформлення замовлення в тому випадку, якщо клієнт потребує конструкції нетрадиційних розмірів.

Навряд чи хтось буде сперечатися, що на концертах дуже важливо світлове оформлення. А для того, щоб розташувати достатню кількість світлового обладнання, потрібен міцний і надійний каркас. Такий каркас виконаний з алюмінію і називається фермою, всі професійні сцени його використовують в обов’язковому порядку. Всі ферми відрізняються за трьома критеріями:

● за формою виконання;

● по формфактору;

● довжині.

Бувають також прямі і вигнуті ферми, які призначені для того, щоб з них зробити коло. Для з’єднання ферм між собою використовують спеціальні запчастини – з’єднувачі. При виборі ферми основну роль грає проєктування концертного залу і сцени.

Сценічні конструкції на прокат

Як говорилося вище, сцена складається з деталей, однією з таких є подіум. Він виступає основою для будь-якої сцени, тобто є підлогою. Він може бути від 30 см до декількох метрів над землею, ці нюанси залежать від потреби висоти подіуму. Подіуми можна купити як з дерева, пластика, так і з полікарбонату і навіть зі скла. Щодо форми подіумів, то і тут асортимент величезний: від класичних прямокутних і квадратних форм, до дивовижних і найхимерніших спіралей. Створення сцени не такий вже і легких процесів, для створення замовлення враховується багато параметрів, навіть міцність самої конструкції. Всі розрахунки стосуються абсолютно всіх частин конструкції сцени. Для подіуму дуже важливо підібрати правильно матеріал покриття. Для більш міцних подіумів використовують алюмінієві сплави. Система кріплення у сучасних подіумів проста і заснована на кількох засувках для ніжок, а ось більш застарілі моделі складаються з багатьох елементів, які потрібно ретельно з’єднувати. Найпоширенішими вважаються дерев’яні подіуми, вони вже не один раз довели свою практичність і довговічність (прості в експлуатації, легкі в транспортуванні, мають естетичний зовнішній вигляд).

На сьогодні немає ніяких труднощів з покупкою сцени, ферми або подіуму завдяки багатьом сучасним магазинах, в яких працюють фахівці знають свою справу. Досвідчені фахівці можуть проконсультувати і порадити найоптимальніший варіант у розв’язання питання. Крім того, до сцени стане відмінним доповненням телескопічний підіймач, за допомогою яких можна підіймати світлові ферми, лінійні масиви звуку і т.д.