Неоднократно стикаючись з такою задачею, конструктори сценічного електронного обладнання пропонують цікаве рішення – безпроблемну лебідку з вертикальним розташуванням барабана і тросоукладачем.

Лебідки такої конструкції не вимагають складної системи запасних тросів і при установці займаються малою площею поверховості. Вони можуть бути змонтовані в рядах на голову з шагом 40 см, що дозволяє скоротити розміщення між штанками до 200 мм. Завдяки канальним укладкам точки виходу канали не переймаються при роботі лебедків, і вона може розміщуватися в безпосередній близькості від відслоняючи блоків. Якщо до реконструкції сцену використовували противажні підйоми, то нові лебідки органічно займуть місце в стінах, де швидше розміщуються противаг.

Оренда лебідок

За останній рік удосконалилися і лебідки індивідуальних підйомів. Вони стали мобільними та також безпротиважні. Згадайте, які обмеження назвали стаціонарні індивідуальні підйоми – зміна крапокпідвесів вивісило необхідність створення кріплень додаткових блоків і нарощування довгих тягового каната. Сучасні мобільні лебідки дають такі самі можливості по грузопідємністью, але можуть оперативно переноситись по колонковому простору, не загромаджуючи його зайвим хітросплетеніями від блоків і тросів. Розміщуючи лебідку в потрібному місте колосників, можна змінити точку індивідуального підвісу.

У приміщеннях, де просто для фантазії обмежується високий, наприклад, на малих сценах і в репетиційних залах, зручно використовувати лебідки з рознесеними барабанами для намотки каната. Для таких же цілей застосовуються лебідки з цільним барабаном, здатні намазувати м’які декоративні елементи (банери, задники) прямо на барабані.

Прокат лебідок

Є одне новацтво на ринку сценічної механіки – використано в якості підключень цементних і лентичних лебідок. Завдяки невеликим габаритам і малої ваги такі лебідки легко переносяться, їх можна кріпити в любому необхідному місті. Ціпні лебідки зручно використовувати для підключення виносних або мобільних софітів, звукових кластерів, декорацій і люстр там, де не потрібна висока швидкість. Найкращі театральні лісовики похмурі настільки низькими рівнями шуму, що їх можна змінити під час спектакль, не приєднуючись до додаткового шумового ефекту, хаваючи звук від роботи механізмів.

Стрічкові лебідки мобільні, компактні, забезпечують високу швидкість перенесення. Рівень шуму не перетворюється 48 дБ, слідуючи, навіть вдається працювати спрацьовуючи механізмом, можна схилити тільки легше шарудіння стрічок. Багатобарвна модель стрічкової лебідки дозволяє використовувати її для декоративного підключення. Численні закордоні театри застосовують такі лебідки у своїй гастрольній діяльності.

Для модифікації сценічного простору та трансформації рельєфну сцену та глядацький зал в театрі відповідає нижня механіка. У випадку, коли для цього використовуються мобільні подіуми з помітною висотою і кутом нахил. У максимальному варіанті – повністю автоматизовані стаціонарні подйомно-вихідні площадки з різними типами приводів. Сучасні механізми забезпечують плавність ходу, точність залишків, надійну стійкість у любому перемежованому положенні для початку надійних напрямних, а також удосконаленої конструкції власних площадок. Спеціалізовані датчики автоматично залишають всі механізми при попаданні сторонніх предметів в огляд між рухливими і неподібними приватними.